Mauritius – gwarancja niezapomnianych egzotycznych wakacji

Niezamieszkiwana przez tysiące lat wyspa Mauritius wytworzyła unikalną florę oraz faunę. Wyspę otacza ogromna rafa koralowa, będąca schronieniem dla bogatego życia morskiego.

Egzotyczne wakacje na Mauritiusie

Mauritius to także różnorodność krajobrazowa oraz kulturowa. Można tam smakować dziedzictwa indyjskiego, chińskiego, afrykańskiego oraz francuskiego.

Dodatkowo Mauritius to wyspa słynna z cudownych wodospadów. Przez to wypoczynek staje się magicznym doznaniem, a także niezapomnianymi wakacjami egzotycznymi. Północna część wyspy znana jest głównie z malowniczej plaży. Jest to miejsce najbardziej popularne wśród turystów. Całe wybrzeże otacza rafa koralowa. Dlatego turyści chętnie nurkują, podziwiając podwodny świat. Jest to także miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi. Na plaży najczęściej nie przybywają tłumy, przez co jest bardzo spokojnie. Niestety wyspa nie należy do najtańszych, między innymi przez dużą popularność wśród bardzo majętnych turystów. Mauritius posiada wiele ekskluzywnych hoteli, a także drogich restauracji. Jest natomiast zaliczany do jednych z najbezpieczniejszych państw afrykańskich. Miejscowa ludność jest przyjazna i pomocna.

Co ważne klimat na Mauritiusie jest bardzo przyjazny turystom, a pogoda jest rewelacyjna przez cały rok. Jest to zatem doskonały wybór dla osób, które pragną spędzić egzotyczne wakacje w miesiącach zimowych.

Co ważne lato na Mauritiusie przypada od stycznia do marca

Dobrym terminem na wakacje będą również miesiące grudzień, październik, listopad oraz kwiecień. Wówczas temperatura jest najwyższa oraz w ciągu dnia jest najwięcej słonecznych godzin. Niestety teren zagrożony jest występowaniem między innymi cyklonów, przez co należy na bieżąco obserwować alerty pogodowe.