Pobyt w Kościelisku: gdzie warto iść spędzając urlop w tej miejscowości?

Kościelisko to coraz popularniejsza miejscowość, ale wciąż niezadeptana przez masową turystykę. Położona tuż obok Zakopanego kusi pięknymi widokami, ciszą, spokojem oraz bardzo dogodną lokalizacją. Kościelisko to nie tylko punkt wypadowy do zwiedzania Zakopanego, słowackich Tatr czy wyjazdów do Morskiego Oka i kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Zatrzymując się w tej miejscowości masz szeroki wybór atrakcyjnych miejsc, do których można śmiało wybrać się pieszo czy dojechać rowerem. Sprawdź zatem, gdzie warto iść w Kościelisku, aby urozmaicić sobie pobyt w tej pięknej tatrzańskiej wsi.

Dolina Kościeliska

Musimy zacząć od tego miejsca, ponieważ Dolina Kościeliska jednoznacznie kojarzy się właśnie z Kościeliskiem (jej nazwa nie jest oczywiście przypadkowa). Wyjście do Doliny to super propozycja dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób, które mają zaległości kondycyjne i chcą się rozruszać przed zdobywaniem tatrzańskich szczytów.

Dolina jest położona w Tatrach Zachodnich, częściowo obejmuje terytorium Tatrzańskiego Parku Narodowego. Mierzy aż 9 kilometrów i jest drugą najdłuższą doliną w polskich Tatrach, zaraz po Chochołowskiej.

Hala Stoły

Wiele osób latami przyjeżdża w Tatry i nigdy nie słyszało o Hali Stoły. Tym bardziej warto wykorzystać pobyt w Kościelisku, aby odwiedzić to przepiękne miejsce. Hala Stoły leży nad Doliną Kościeliską, na wysokości około 1300 metrów nad poziomem morza.

Jej głównym atutem jest zapierający dech widok m.in. na Giewont, Czerwone Wierchy czy Hruby Regiel.

Jaskinia Mylna

To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych tatrzańskich jaskiń, w dodatku stosunkowo łatwo dostępna. Warto ją odwiedzić podczas wędrówki do Doliny Kościeliskiej, a już na pewno z dziećmi, które z pewnością będą zachwycone i podekscytowane wizją penetrowania jaskini.

Główne, północne wejście do Jaskini Mylnej znajduje się na wysokości 1084 metrów nad poziomem morza. Można do niej wejść również od nieco wyższej strony południowej. Poza wejściami w jaskini znajdują się jeszcze trzy otwory, które zostały nazwane Oknami Pawlikowskiego.

Z najważniejszych informacji: Jaskinia Mylna ma łączną długość ponad 1600 metrów. Zwiedza się ją bez przewodnika, dlatego koniecznie trzeba zabrać ze sobą latarki i coś cieplejszego do ubrania, ponieważ w środku jest naprawdę zimno. Dla turystów udostępniono około 300 metrów bezpiecznej trasy. Miejscami przejście jest niskie i wymaga nawet chodzenia na czworaka lub czołgania się.

Więcej pomysłów na atrakcyjne wycieczki z Kościeliska znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://www.ecotatry-hotel.pl/blog/gdzie-warto-isc-w-koscielisku-oto-gotowy-plan-dla-aktywnych/.

Dlaczego warto zatrzymać się w Kościelisku?

Kościelisko to jedna z najbardziej urokliwych, a przy tym najspokojniejszych miejscowości na Podhalu. Sąsiaduje z Zakopanem, do którego można się dostać dosłownie w ciągu kilku minut jazdy samochodem czy kilkunastu minut spacerem.

Dogodna lokalizacja w połączeniu z dużo mniejszym zatłoczeniem (w porównaniu z Zakopanem czy np. Poroninem) sprawia, że Kościelisko wydaje się być idealnym miejscem do odpoczynku, zwiedzania regionu oraz organizowania wyjść w góry. Wiele osób docenia również fakt, iż Kościelisko jest prawdopodobnie najlepszym punktem widokowym na Tatry Zachodnie, w szczególności na Giewont.

W Kościelisku rekomendujemy jedyny hotel w tej urokliwej miejscowości, czyli Hotel Eco Tatry. Ten trzygwiazdkowy obiekt oferuje szeroki wybór pokoi, w tym rodzinnych, proponując pobyty ze śniadaniami, jak i bez wyżywienia.

Największym atutem hotelu jest przepiękne położenie, w bezpośredniej bliskości tatrzańskiej natury i z niepowtarzalnym widokiem na Giewont. To znakomity wybór zarówno na romantyczny weekend we dwoje, jak i dłuższy pobyt z całą rodziną, na przykład w okresie ferii czy wakacji.

Szczegółową ofertę Hotelu Eco Tatry znajdziesz na stronie internetowej https://www.ecotatry-hotel.pl/, na której możesz od razu wygodnie zarezerwować pobyt, wcześniej sprawdzając dostępność pokoi w wybranym terminie.