Dlaczego warto pojechać na wakacje do Dubrownika?

Dubrownik jest miastem o bogatej historii, pięknej architekturze oraz malowniczych krajobrazach. Można tam znaleźć wiele atrakcji turystycznych, takich jak przepiękne Stare Miasto, mury obronne oraz bajeczne plaże. Dodatkowo Dubrownik oferuje smaczną kuchnię oraz gościnność mieszkańców. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się tu na urlop!

Wakacje w Chorwacji – dlaczego warto?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto spędzić wakacje w Chorwacji, to odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak! Chorwacja słynie z pięknych krajobrazów, ciepłego morza oraz wielu malowniczych miasteczek ze wspaniałą architekturą, zabytkami i klimatycznymi knajpkami. Te najpopularniejsze to Dubrownik, Split, Zadar i Trogir. 

Chorwacja urzeka też naturalnym pięknem, licznymi malowniczymi wyspami i wysepkami rozrzuconymi po Adriatyku, z których najpopularniejsze to Krk połączona mostem z lądem, Hvar – wyspa pachnąca lawendą, Pag – swobodna i beztroska i zielona Korčula z jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast nad Morzem Adriatyckim. 

Ten idealny na wakacje kraj oferuje również bogatą kulturę, pyszną kuchnię oraz możliwość aktywnego czasu, m.in. podczas pieszych wycieczek, jazda na rowerze czy uprawiania sportów wodnych. 

Dalmacja na wakacje

Dalmacja jest jednym z najpiękniejszych regionów Chorwacji. Turyści często go na swoje wakacje, ponieważ  słynie ona z urozmaiconego wybrzeża, wielu zabytków, doskonałego jedzenia oraz wakacyjnej atmosfery. Niezależnie od tego, czy chcesz wylegiwać się na plaży, zwiedzać zabytki, czy spróbować pysznej lokalnej kuchni, Dalmacja spełni Twoje oczekiwania. 

W Dalmacji znajduje się wiele pięknych i różnorodnych plaż – te idealne dla rodzin z dziećmi – piaszczyste, z łagodnym zejściem do morza i turystyczną infrastrukturą, oraz te romantyczne –  dzikie, niewielkie, ukryte w zatokach. Za najlepsze plaże Dalmacji uważane są plaża Zlatni Rat w Bol, plaża wokół wyspy Hvar, plaża wokół miasta Dubrownik i plaża wokół miasta Split.

Najpopularniejsze miejsca na wakacje w Dalmacji to Split, Dubrownik, Hvar, Brač, Trogir, Makarska i Zadar.

Co można robić podczas wakacji w Dubrowniku?

Podczas wakacji w Dubrowniku masz całą paletę aktywności do wyboru. Możesz wypoczywać na pięknych plażach, m.in. plaży Banje leżącej blisko Starego Miasta, z której roztacza się widok na mury miejskie, oraz kamienistej plaży na wyspie Lokrum, która otoczona jest lasem sosnowym. Jeśli planujesz aktywnie spędzić urlop, w Dubrowniku możesz pływać, nurkować i snurkować w Adriatyku lub wybrać się w rejs po sąsiadujących z wybrzeżem wyspami. 

Dubrownik nie bez powodu uważany jest za najpiękniejsze miasto Chorwacji. Warto tu poświęcić chwilę na zwiedzanie, by zobaczyć bogactwo architektoniczne miasta, zwłaszcza zabytki Starego Miasta, pałac Sponza, Wzgórze Srd i Wielką Fontannę Onufrego. Po zwiedzaniu koniecznie zatrzymaj się w jednej z tutejszych knajpek, by skosztować pysznej lokalnej kuchni ze świeżymi owocami morza, a wieczorem możesz skorzystać z bogatego życia nocnego w mieście. Nie ma lepszego wyboru niż plażowanie i zwiedzanie podczas wakacji w Chorwacji. Jeśli na takim urlopie Ci zależy, sprawdź oferty na wakacje w Chorwacji z ITAKĄ