Hiszpańskie skarby. Co warto zobaczyć w Walencji?

Walencja jest miastem wyjątkowym, nie bez powodu cieszącym się wielkim powodzeniem wśród spędzających wczasy w Hiszpanii turystów. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście?

O zwiedzaniu Walencji

Walencja zalicza się do największych miast w Hiszpanii. Jest to z jednej strony miasto nowoczesne, z drugiej – pełne zabytków i historycznych pamiątek. Turystyczną wizytówką współczesnego miasta jest potężne oceanarium – największe w Europie. Kto postanowi je zwiedzić, ten zobaczy około 500 gatunków zwierząt wodnych. Warto pamiętać, iż oceanarium jest częścią większego kompleksu, znanego jako Miasto Sztuki i Nauki. Na jego terenie znajdują się takie atrakcje, jak Muzeum Nauki Księcia Filipa, Pałac Sztuk im. Królowej Sofii (pełniący rolę teatru i opery) oraz nowoczesne planetarium. Całość zachwyca, nic więc dziwnego, iż turyści z całego świata tak chętnie spędzają tu czas.

A co z miłośnikami zabytków i historycznych pamiątek?

I im nuda w Walencji nie zagrozi. Zachwyt wzbudza m.in. dzielnica Barrio del Carmen, chętnie odwiedzana przez miłośników dobrej zabawy, oraz starówka, na terenie której zachowało się wiele cennych perełek dawnej architektury. Do tych najcenniejszych zalicza się gotycka katedra La Seu de Valencia, w której spoczywać ma Święty Graal. To legenda. A co wiemy na pewno o tym zabytku? Wiadomo, że świątynia ta stoi w miejscu dawnego meczetu, a jej wnętrze może oczarować każdego miłośnika sztuki sakralnej. Zwiedzanie Walencji warto zaplanować tak, by zwiedzić okazały gmach Giełdy Jedwabiu, odwiedzić Almudín de Valencia oraz Wieże Serranos – obszerny artykuł o tej atrakcji pojawił się na https://www.hoteleonline.pl/. Kto chce lepiej poznać sztuką islamską, ten powinien zwiedzić Galería del Tossal.

Na miłośników zieleni w Walencji czekają dwa ciekawe ogrody. Pierwszym z nich są Jardines de Monforte – ogrody, które tworzą imponujący kompleks miejskiej zieleni. Drugie miejsce, które zasługuje na uwagę, to Ogród Botaniczny. Jego dzieje sięgają drugiej połowy XVI wieku, kiedy to ogród służył przede wszystkim studentom medycyny. Dziś jest ważną atrakcją turystyczną, chętnie odwiedzaną i przez przyrodników, i przez turystów pragnących odpocząć na łonie natury.