Wakacje na Oceanie Spokojnym? – wybierz się na wyspy Bora Bora

Bora Bora to wyspa leżąca na Oceanie Spokojnym. Należy ona do archipelagu wysp Polinezji Francuskiej, która jest zamorskim terytorium Francji. Jest bardzo magicznym miejscem na ziemi, które nie tylko kusi turystów pięknymi widokami czy zachwycającą przyrodą, ale również wspaniałą kulturą i kuchnią jej rdzennych mieszkańców.

Bora bora, czyli istna perła oceanu

Jedną z główniejszych atrakcji na wyspie, która często nazywana jest perłą oceanu, są właśnie perły. Polinezja Francuska jest tak naprawdę jedynym miejscem na ziemi, w których hoduje się jej czarną odmianę. W The Farm, czyli sklepie jubilerskim, znajdującym się właśnie na wyspie Bora Bora można zobaczyć cały proces powstawania wszelakiej biżuterii z użyciem prawdziwych pereł. Oczywiście jak to przystało na sklep, można zrobić w nim bardzo ekscytujące, szczególnie dla Pań zakupy 🙂

Inne atrakcje, które warto zobaczyć na Bora Bora

Co powiecie na różnego rodzaju rejsy o zachodzie słońca z lampką szampana, a może lubicie nurkować i chcielibyście na żywo zachwycać się pięknem raf koralowych? Nic trudnego, to wszystko znajdziecie właśnie na wyspie Bora Bora! Popularne jest tutaj również pływanie wśród małych rekinów, płaszczek czy wielu kolorowych rybek. Nie zapominając oczywiście o znanym tamtejszym safari terenowym, które zabiera dech w piersiach.

Kiedy najlepiej polecieć na wyspę Bora Bora?

Tak naprawdę nie istnieje zła pogoda na odwiedzenie tego niezwykle magicznego miejsca, aczkolwiek teoretycznie najkorzystniejszym okresem jest czas trwania suchej pory, która ma miejsce od czerwca do października, wiąże się to jednak z dużą ilością turystów, a do tego dochodzą różnego typu święta lokalne.

Natomiast pora deszczowa, której szczyt szczególnie zauważalny jest między styczniem a kwietniem, choć jest uważana za okres poza sezonowy, również ma wiele zalet, bowiem wyspa jest mniej zatłoczona oraz łatwiej jest znaleźć tam zakwaterowanie, które również jest w niższych stawkach cenowych.