Duszniki Zdrój – polskie miaisto z niesamowitym parkiem zdrojowym

Duszniki Zdrój to miasto położone w Sudetach. Słynie ono z wielu ciekawych atrakcji takich jak Park Zdrojowy, co sprawia, że stanowi ono idealny pomysł na wakacyjny wyjazd. Co warto zobaczyć w Dusznikach Zdroju?

Park Zdrojowy w Dusznikach

Park Zdrojowy słynie ze znanej w całej Polsce Pijalni Wód Mineralnych. Jest to miejsce, które słynie z niezwykle korzystnych dla zdrowia wód o wyjątkowych właściwościach. Na obszarze Parku corocznie w okresie letnim jest organizowany również Festiwal Chopinowski na którym odbywają się koncerty muzyki klasycznej twórców z całego świata. Warto wiedzieć, że w całych Dusznikach Zdroju znajdują się aż cztery fontanny, które są położone w różnych częściach miasta. Park Zdrojowy posiada wśród nich niesamowitą atrakcję taką jak Kolorowa Fontanna, która po zmroku rozbłyska całą gamą barw. W skrajnej części parku znajduje się źródło Agata, które jest znane w całej Polsce z wody o niesamowitych zdrowotnych właściwościach. Dodatkowo warto wspomnieć o dużej ilości ciekawych, malowniczych szlaków jakie odchodzą w niedalekiej okolicy od Parku Zdrojowego.

Co jeszcze można zobaczyć w Parku Zdrojowym w Dusznikach?

Sam Park posiada wiele wiekowych drzew różnych gatunków takich jak kasztanowce, buki czy lipy. Na szczególną uwagę zasługuje również jego niezwykle bogata historia. Powstał on w pod koniec XVIII wieku, a krótko po tym wydarzeniu wybudowano również kolejne niesamowite miejsce –  Pijalnię Wód Mineralnych oraz poszczególne budynki Teatru Chopina a także niektóre alejki. Park Zdrojowy to bogactwo zabytków oraz pomników przyrody, które z pewnością zachwyci każdego miłośnika miejsc pełnych klimatu.