Dlaczego warto wybrać się na wyspy Galapagos?

Jest to niezwykłe miejsce pełne plaż otoczonych rzędem palm z krystalicznie czystą wodą. Jednak nie krajobrazy stanowią największy urok wysp Galapagos. Główną rolę odgrywają tu żółwie, dlatego wsypy te nazywane są potocznie Wyspami Żółwimi.

Wyspy Galapagos – zwierzęta nie boją się tu ludzi

Choć trudno w to uwierzyć zwierzęta na wyspach Galapagos są niezwykle ufne i wcale nie boją się człowieka. Lwy morskie uwielbiają wylegiwać się na plaży, można powiedzieć, że korzystają nawet z hotelowych leżaków, a ludzie zupełnie im nie przeszkadzają. Traktują gatunek ludzki z ciekawością, lwy morskie, różne gatunki ptaków oraz iguany są w swoim bezpiecznym świecie, dlatego ludzie im nie straszni. Symbolem wysp są gigantyczne żółwie, które zamieszkują te rejony, choć pod wodą żyją delfiny, rekiny i setki kolorowych rybek. Można spotkać lwy morskie, które uwielbiają zabawę oraz przepiękne orki pływające w głębinach.

Jak zwiedzać wyspy Galapagos?

Są dwie opcje podróżowania między wyspami. Pierwsza, najprostsza i jednocześnie najdroższa to zorganizowany rejs wycieczkowy, który jest odpowiednio zaplanowany. Druga opcja jest bardziej budżetowa, można poruszać się spead boatami, które są tańsze jednak nie wszystkie wyspy da się zwiedzić w ten sposób. Wiele miejsc można zwiedzać samodzielnie lub niskim kosztem, na Galapagos można także znaleźć wiele agencji organizujących kilkugodzinne wycieczki.

Którą wyspę wybrać na zwiedzanie? Najlepiej wszystkie, jednak jeszcze przed wyjazdem warto zastanowić się co chce się zobaczyć. Niektórzy wolą oglądać faunę a inni florę, a jeszcze inni uwielbiają snorkeling oraz nurkowanie.

One thought on “Dlaczego warto wybrać się na wyspy Galapagos?

Dodaj komentarz