Wakacje w Ameryce Łacińskiej? – poznaj najciekawsze miejsca w tym regionie

Doskonała przygoda, która wymaga jednak starannego zaplanowania. Po to, aby być pewnym tego, że będzie można zobaczyć za jednym razem naprawdę wiele. A co dokładnie czeka na turystów w tamtym regionie? Oto kilka ciekawych przykładów.

Atrakcje Ameryki Łacińskiej – to warto wiedzieć

Mówią, że oazy tylko na afrykańskiej pustyni. Widocznie nikt nie wie o istnieniu takiego miejsca, jak Huacachina. Malutka oaza, która znajduje się na terenie Peru, leży w bliskiej odległości od Adriatyku. Pierwsze spojrzenie – istna Sahara. Tylko że wystarczy przejechać niecałe 5 km, aby znaleźć się w Ica, gdzie tętni bardzo głośne życie o każdej porze dnia i nocy.

Gdzie można znaleźć najbardziej suche miejsce na ziemi? W Chile. Oto pustynia Atacama. Tutaj stwierdzenie „zero wilgotności” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Z tego też powodu NASA właśnie tutaj odbywa testy pojazdów, jakie mają wybrać się w podróż na Czerwoną Planetę, tzn. na Marsa. Los Roques to niezwykły archipelag, jaki przynależy do Wenezueli. W jego skład wchodzi ok. 350 wysp różnej wielkości. Takiej czystej i krystalicznej wody nie spotka się w żadnym, innym miejscu. Doskonała propozycja dla osób, jakie na własne oczy chcą zaobserwować żółwie morskie, ryby, ptaki, jakie powiązane są z rafami koralowymi.

Zielona Laguna w Boliwii to kolejne miejsce, zachwycające kolorami, jak również…temperaturą wody. Występujące tu wiatry, jakie są naprawdę lodowate, są w stanie sprawić, że niekiedy woda, w samej lagunie ma „jedyne” -56 stopni Celsjusza. Warto więc porządnie się ubrać, jeżeli ktoś planuje odwiedzenie tego miejsca.

One thought on “Wakacje w Ameryce Łacińskiej? – poznaj najciekawsze miejsca w tym regionie

Dodaj komentarz